POLSKI PROJEKT NA WARSZTATACH CEE ANIMATION

Poznaliśmy właśnie projekty zakwalifikowane na tegoroczną edycję warsztatów CEE Animation. Wśród wybranych tytułów znalazły się jeden z Polski – „Laura” Róży Miszteli i Anity Kwiatkowskiej-Naqvi z LeLe Production.

CEE Animation Workshop obejmie spotkania, dyskusje, prezentacje, działalność lobbingową oraz wysokiej klasy szkolenia, mające na celu aktywizowanie i inspirowanie współpracy firm z Europy Środkowej i Wschodniej oraz przybliżenie praktyk zwiększających liczbę odbiorców. Podczas warsztatów zostanie również wspólnie sformułowany specjalny komunikat do nadawców, nawołujący do ustanowienia bardziej przychylnych przepisów i praktyk branżowych.

Warsztaty zgromadzą profesjonalistów z około 20 krajów i będą okazją do umocnienia sieci kontaktów pomiędzy koproducentami, artystami, planistami, sprzedawcami oraz partnerami finansowych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

W tym roku na warsztaty zaproszono polski projekt „Laura”. Ma to być pełnometrażowa animacja opowiadająca historię trzech pokoleń kobiet, którym przyszło żyć w burzliwych czasach przełomu XIX i XX wieku. Punktem wyjścia jest historia polskiej pisarki Marii Konopnickiej.

CEE Animation Workshop odbędzie się w czterech turach. Pierwsze spotkanie ma się odbyć w Lublanie 27 lutego i potrwać do 5 marca, kolejne będzie online 24-29 kwietnia, wakacyjne odbędzie się w Bratysławie 7-13 sierpnia, a ostatnie 6-10 listopada również ma się odbyć online.

Listę wszystkich zakwalifikowanych projektów można znaleźć tutaj.