POLSKIE ANIMACJE NA STYCZNIOWYCH MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALACH

Początek roku zapowiada się spokojnie, ale nie obejdzie się bez kilku ważnych międzynarodowych festiwali filmowych. Sprawdźcie, gdzie i które polskie animacje będą miały szansę zdobyć serca widowni i nagrody jury.

12 stycznia rusza amerykański Film Maudit 2.0, gdzie w konkursie będzie można zobaczyć „Okruszki życia” Katarzyny Miechowicz. Dopiero tydzień później wystartuje słynny Slamdance Film Festival. W konkursie znalazła się krótka animacja „Hierofania” Marii Nitek.

Na drugiej półkuli odbędzie się Flickerfest International Short Film Festival. O uwagę widzów i jury zabiegać będzie Julia Orlik ze swoim nowym dokumentem „To nie będzie film festiwalowy”.

W drugiej połowie miesiąca odbędzie się kilka francuskojęzycznych imprez filmowych. Najpierw francuskie Premiers Plans Film Festival z dwoma polskimi animacjami – „Krabem” Piotra Chmielewskiego i „Pięć minut starszą” Sary Szymańskie. Potem belgijskie Courts Mais Trash Brussels Independent Short Film Festival z konkursową „Furią” Julii Siudy. A wisienką na torcie będzie niezwykle prestiżowy Clermont-Ferrand Short Film Festival. W programie francuskiej imprezy znalazł się animowane „Slow Light” duetu Kijek/Adamski oraz „Krab” Piotra Chmielewskiego.

Pełna lista pokazów festiwalowych dostępna jest tutaj.