ANIMOWANE, NIEANONIMOWE KONFERENCJA O! POLSKIEJ ANIMACJI VOL. 2!

Koło Naukowe Filmoznawców Uniwersytetu Łódzkiego we współpracy z Grupą Badawczą Polska Animacja zaprasza do udziału w drugiej edycji ANIMOWANE, nieANONIMOWE Konferencja o! Polskiej Animacji. To wydarzenie naukowe, które w 100% poświęcone jest polskiemu filmowi animowanemu i wszystkiemu, co z nim związane.

Hasło tegorocznej konferencji brzmi: JAK DZIAŁA ANIMACJA
Nie wyczerpuje ono wszystkich pytań, jakie warto sobie zadać podczas badań nad polską animacją, ale stanowi ważny punkt w rozważaniach nad wieloma jej aspektami.

Konferencja ANIMOWANE, nieANONIMOWE tworzy przestrzeń do interdyscyplinarnej dyskusji o animacji pojmowanej nie tylko według klucza autorskiego bądź w kategoriach technicznej lub warsztatowej metody tworzenia sztuki. Wielowymiarowy charakter filmu animowanego pozwala zwrócić uwagę na instytucjonalną perspektywę produkcji czy rozpowszechniania. Animacja to także obszar edukacji, działalność osób zapomnianych oraz nigdy niepamiętanych. To reinterpretacje najbardziej znanych dzieł i spojrzenie na aktualny stan polskiego filmu animowanego. Stąd też do udziału w konferencji zapraszamy badaczy z różnych dziedzin naukowych (filmoznawstwo, medioznawstwo, kulturoznawstwo socjologia, historia, antropologia, literaturoznawstwo, językoznawstwo i wszystkie niewymienione).

ANIMOWANE, nieANONIMOWE odbędzie się online w dniach 17-18 maja 2023 roku.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Głównym partnerem wydarzenia jest Festiwal Polskiej Animacji O!PLA oraz Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego.

Komitet recenzencki:
prof. dr hab. Jakub Zajdel (Uniwersytet Śląski w Katowicach), dr Hanna Margolis (PWSFTviT w Łodzi), dr Agnieszka Powierska (Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku), dr Miłosz Stelmach (Uniwersytet Jagielloński). Komitet organizacyjny: mgr Oliwia Nadarzycka, mgr Patrycja Chuszcz, mgr Szymon Szul, Martyna Gonciarz.

Chcesz objąć wydarzenie patronatem? Masz jakieś pytania? Może ciekawi Cię więcej szczegółów? Jeśli tak, napisz do nas mailowo: kolonaukowefilmoznawcow.ul@gmail.com - nie zapomnij w tytule podać nazwy konferencji!

Szczegóły znajdują się na stronie: https://tiny.pl/w5s5c

Informacja prasowa. Identyfikacja wizualna: Zuzanna Szor