POLSKA KOPRODUKCJA NOMINOWANA DO EURIMAGES CO-PRODUCTION DEVELOPMENT AWARD

Francusko-luksembursko-polska animacja "Birds Don't Look Back" w reżyserii Nadii Nakhlé znalazła się na liście dziewięciu projektów nominowanych do nagród Euroimages Co-Production Development. Laureatów poznamy już 9 marca.

Euroimages Co-Production Development Award połączyły siły z Cartoon, by przyznać swoje nagrody dla filmów animowanych. Nagroda pieniężna w wysokości 20.000 euro została stworzona, aby promować rolę funduszu w zachęcaniu do międzynarodowej koprodukcji od początkowych etapów projektu.

Jednym z takich projektów jest pełnometrażowa animacja "Birds Don't Look Back" Nadii Nakhlé, która jest produkowana przez francuskie Special Touch Studios & Creative Touch Studios, luksemburskie Paul Thiltges Distributions oraz polskie studio Animoon.

Bohaterką animacji jest dwunastoletnia sierota, Amel.  Dziewczynka musi opuścić swój pogrążony w wojnie kraj. Po drodze traci towarzyszącą jej rodzinę i zostaje całkiem sama. Na szczęście spotyka młodego dezertera, który pomaga jej przetrwać najgorsze chwile.

Listę wszystkich nominowanych projektów można znaleźć tutaj.