PLATIGE IMAGE OTWIERA WŁASNE STUDIO MOTION CAPTURE

W nowo otwartej przestrzeni będą realizowane nagrania do projektów takich jak np. cinematiki, cut sceny, animacje in-game, filmy animowane itp.

Cechą wyróżniającą studio motion capture (MoCap) jest przede wszystkim jego wielkość. Wymiary 20m x 13m oraz 8m wysokości umożliwiają realizację scen z nawet kilkunastoma postaciami jednocześnie (body performance) lub 4 aktorami w przypadku full performance capture: body capture, face capture i fingers capture.

Na specyfikę studia składają się cztery, w pełni bezprzewodowe referencje wideo z autofocusem, stabilizacją i zakresem ogniskowej od 25 do 380mm, będące jednocześnie wirtualnymi kamerami z pełną synchronizacją zmiany ogniskowej pomiędzy kamerą referencyjną, a kamerą wirtualną. Platige korzysta również z własnego rozwiązania do budowania elementów scenografii, co daje prawie nieograniczone możliwości aranżowania wnętrza na potrzeby projektu. Tak skonfigurowane studio sprawia, że jedynym potencjalnym ograniczeniem są wyłącznie sceny wymagające filmowania w otwartej przestrzeni.

– W nowopowstałym studio będziemy realizować zarówno nagrania do projektów wewnętrznych, wykonywanych w całości w Platige, np. cinematiki, cut sceny, animacje in-game, ale także projekty stricte mocapowe, czyli wymagające nagrania wyłącznie ruchów postaci i aktorów, które będą dostarczane klientom w postaci surowych lub wyczyszczonych danych z sesji – mówi Elżbieta Trosińska Mocap Producer w Platige Image.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi studio pozwala na równoczesną realizację kilku projektów. – Nie tylko jesteśmy na bieżąco z rozwojem technologii motion capture na świecie, ale również pracujemy nad własnymi rozwiązaniami w tym zakresie. Stworzyliśmy m.in. autorski system HMC (Head-Mounted Camera) do nagrywania twarzy. Jest to ultralekki system, pozwalający na uzyskanie oddającego wszystkie szczegóły nagrania – dodaje Elżbieta Trosińska. 

Otwarcie studia motion capture jest częścią strategii na lata 2021-2025, w ramach której  zapowiedzieliśmy m.in. rozpoczęcie produkcji własnych gier wideo, filmów i seriali – mówi Karol Żbikowski, Prezes Zarządu Platige Image. – Wzmocnienie własnego zaplecza technologicznego pozwoli nam sprawniej realizować zaplanowane projekty zewnętrzne oraz znacząco usprawni proces tworzenia własnych produkcji, nad którymi obecnie pracuje studio Platige Image –  dodaje Karol Żbikowski.

Obecnie Platige Image zatrudnia ponad 300 światowej klasy specjalistów, którzy stoją za sukcesami wielu światowych bestsellerów w branży gamingowej, filmowej, reklamowej i wirtualnej scenografii. W portfolio studia Platige znajdują się projekty dla czołowych wydawców gier komputerowych, m.in. Ubisoft, Electronic Arts, SEGA, Creative Assembly, czy Tencent. Resident Evil: Village, Metro: Exodus - Artyom’s Nightmare, The Medium, Total War: Warhammer II czy seria Call of Duty, czy Dying Light 2, między innymi te rozpoznawalne zwiastuny autorstwa Platige zostały docenione przez międzynarodową społeczność graczy. Fani gier mieli już okazję zapoznać się z procesem tworzenia cinematika, który powstał właśnie z wykorzystaniem rozwiązań w postaci motion capture. Efekty pracy można zobaczyć pod linkiem.

__

O grupie Platige:

Platige Image to studio produkcji i postprodukcji, które specjalizuje się w grafice komputerowej, animacji 3D
i efektach wizualnych na potrzeby filmu, rozrywki i reklamy. Produkuje masowe imprezy i realizuje design na potrzeby transmisji na żywo dla studiów telewizyjnych z użyciem technologii Vizrt. Jest szczególnie cenione za cinematiki tworzone dla znanych na całym świecie studiów produkujących gry wideo. Zespół składa się z ponad 250 profesjonalistów z branży kreacji: reżyserów, reżyserów kreatywnych, grafików, animatorów i producentów. Platige ma swoim koncie kilkaset nagród i wyróżnień; w ciągu ponad 25 lat działalności studio zostało uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. BAFTA, EFA, Goya i SIGGRAPH. Było również nominowane do Oscarów, Złotej Palmy Festiwalu Filmowego w Cannes oraz Złotego Lwa Festiwalu Filmowego  w Wenecji. Zobacz realizacje Platige Image na www.platige.com

Kontakt:

Piotr Gołdanowski, e-mail: p.goldanowski@publicdialog.pl

Informacja prasowa