POZOSTAŁY DWA TYGODNIE NA ZGŁOSZENIE PROJEKTU DO KINO DZIECI LAB

Do 15 października scenarzyści i producenci zainteresowani rozwojem projektów dla młodej widowni mogą zgłaszać swoje projekty na międzynarodowe warsztaty Kino Dzieci Lab, część branżową festiwalu Kino Dzieci organizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Partnerami projektu są belgijski festiwal JEF i czeski festiwal w Zlinie.

Kino Dzieci Lab czeka na twój projekt

Kino Dzieci Lab to międzynarodowy program rozwoju scenariuszy dedykowany scenarzystom i producentom, którzy są zainteresowani tworzeniem filmów lub seriali (aktorskich, animowanych lub dokumentalnych) dla dzieci i młodzieży.

W ciągu dziewięciu miesięcy, 12 zespołów składających się z producenta i scenarzysty, w trakcie sesji grupowych i indywidualnych konsultacji rozwija swoje projekty od pomysłu po zaawansowany draft scenariusza, jednocześnie pracując nad jego developmentem od strony produkcyjnej, w tym nad kwestiami związanymi z budżetem, finansowaniem czy planem promocji. Program Kino Dzieci Lab wzbogacony jest o sesje z zaproszonymi gośćmi i ekspertami z dziedziny scenariopisarstwa, dystrybucji, sprzedaży i wielu innych.

7. edycja warsztatów Kino Dzieci Lab składa się z czterech sesji stacjonarnych oraz indywidualnych konsultacji online z tutorami prowadzącymi. 

Każda sesja warsztatów odbywa się podczas festiwalu filmowego dla dzieci lub wydarzenia branżowego.

Program kończy się pitchingiem projektu na forum Kino Dzieci Industry, który daje uczestnikom natychmiastową możliwość znalezienia koproducenta, agenta sprzedaży lub dystrybutora dla swoich projektów. 

Tutorzy

Tutorami programu są Philip LaZebnik (scenarzysta m.in. „Pocahontas”, wcześniej związany z Disney’em czy Dream Works, obecnie pracujący w Europie), Kirsten Bonnén Rask (scenarzystka, producentka i konsultantka wielu filmów dla dzieci), Armin Prediger (scenarzysta, mentor i konsultant pracujący w przemyśle filmowym od 31 lat) oraz Ronald Kruschak (producent i scenarzysta, zdobywca wielu nagród, jego filmy gromadziły milionową widownię).

Zgłoszenia do 15 października 

Nabór projektów do Kino Dzieci Lab trwa do 15 października.

Więcej o zasadach i zgłoszeniach: https://www.kidskinolab.pl/rules/

Kino Dzieci Lab jest organizowany przez Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci, we współpracy z festiwalem JEF i festiwalem w Zlinie.

Informacja prasowa