ZGŁOŚ SIĘ NA WARSZTATY CEE ANIMATION

Tylko do 15 listopada można aplikować na kolejną edycję warsztatów organizowanych przez CEE Animation. Wydarzenie odbędzie się częściowo online.

CEE Animation Workshop to roczny program skierowany do producentów, którzy chcą nabyć nowe umiejętności i rozwijać swoje projekty animowane. Program jest otwarty dla profesjonalistów z państw partycypujących w programie MEDIA Kreatywnej Europy. Warsztaty są skierowane przede wszystkim dla twórców z krajów o niższych zdolnościach produkcyjnych, ale mile widziani są producenci z pozostałych regionów.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję rozwijać swoje scenariusze, skupić się na aspekcie wizualnym i developmencie. Nie zabraknie też szkolenia z pitchingów, spotkań z profesjonalistami i szczegółowego omawiania wybranych projektów. Producenci będą mieli okazję zyskać sporą wiedzę dotyczącą kwestii prawnych, finansowania, koprodukcji, zarządzania produkcją filmów animowanych czy o strategiach festiwalowych. Warsztaty CEE Animation są otwarte również dla twórców zainteresowanych projektami XR.

Wśród prowadzących warsztaty znaleźli się producenci: Moe Honan (Irlandia), Siún Ní Raghallaigh (Irlandia), Ewa Puszczyńska (Polska), Jean-François Le Corre (Francja), Ole Wendorff-Østergaard (Dania) oraz konsultanci scenariuszowi mający doświadczenie w animacji, tacy jak: Rita Domonyi (Węgry), Phil Parker (Wielka Brytania) i François Pirot (Francja).

Warsztaty będą składać się z czterech modułów, w tym trzech online i jednego stacjonarnego w Polsce (sierpień 2022).

Aplikować można za pomocą specjalnego formularza znajdującego się na stronie. Przyjmowane są zgłoszenia od osób z projektem znajdującym się na etapie developmentu lub bez projektu. Koszt warsztatów dla tych pierwszych wynosi 2700 euro, a dla tych drugich 1800 euro.  Istnieje możliwość otrzymania stypendium.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.