„ZIELEŃ” W KONKURSIE AFI FEST

Animacja Karoliny Kajetanowicz została zaproszona do konkursu filmów krótkometrażowych prestiżowego AFI FEST organizowanego przez American Film Institute w Los Angeles.

AFI Fest to festiwal filmowy American Film Institute odbywający się w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych od 1971 roku. AFI Docs to także festiwal, którego zwycięzcy w kategorii krótkometrażowej fabuły oraz animacji mają szansę na zdobycie Oscarowej nominacji. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 10-14 listopada.

W tym roku do konkursu krótkometrażowego zaproszono animację „Zieleń” autorstwa Karoliny Kajetanowicz ze Szkoły Filmowej w Łodzi.

Przydrożna zieleń to ziemia niczyja. Powstała by ją mijać, nie żeby być w niej. Geometryczna i sztucznie wyznaczona, ale porośnięta dzikimi chwastami – należy do człowieka czy do natury? To samo tyczy się twojego Ciała. Ciągasz je za sobą przez wszystkie dni zamiast być w nim. Bądź nim. Stworzyłam ten film żeby twoje zmysły mogły odpocząć między prawdziwymi filmami. Żeby Twoje Ciało mogło się zdrzemnąć. Słodkich snów, drugie Ciało. Kocham cię.

Wśród nominowanych produkcji jest też dokument „Krowa” Andrei Arnold. Za zdjęcia do tego filmu odpowiadała Magdalena Kowalczyk.

Listę wszystkich nominowanych filmów można znaleźć tutaj.