„NAWET MYSZY IDĄ DO NIEBA” ZE SPECJALNYM WYRÓŻNIEM NA FESTIWALU KINO DZIECI

Polska koprodukcja w reżyserii Jaan Bubenička i Denisa Grimmova została doceniona na zakończonym w ten weekend festiwalu Kino Dzieci/Kids Kino.

Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci i Kino Dzieci Industry to wydarzenie filmowe skierowane do najmłodszych widzów oraz do twórców realizujących filmy skierowane do dzieci i młodzieży. W bogatym programie imprezy jest miejsce zarówno dla fabuł, animacji, dokumentów jak i serii. Równolegle z pasmem filmowym funkcjonuje przestrzeń branżowa, nie brak na niej paneli dyskusyjnych, spotkań z twórcami, a także pitchingów na których swoimi pomysłami dzielą się twórcy z całego świata. Organizatorem festiwalu jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Na festiwalu specjalne wyróżnienie otrzymała czesko-francusko-słowacko-polska koprodukcja „Nawet myszy idą do nieba” w reżyserii Jana Bubenička i  Denisa Grimmova. Pełnometrażowa animacja opowiada historię dwóch śmiertelnych wrogach – małej myszce Czmyszce i lisie Rudeuszu, którzy w wyniku nieszczęśliwego wypadku spotykają się w niebie dla zwierząt. Tracą swoje naturalne instynkty i z czasem stają się najlepszymi przyjaciółmi. Razem wyruszają w podróż, by nie tylko odnaleźć Tatę myszki, ale przede wszystkim by odnaleźć siebie i zmierzyć się z własnymi słabościami. Film „ Nawet myszy idą do nieba” opowiada o nadziei, miłości i odwadze. To historia przyjaźni, która z pozoru wydaje się być niemożliwa.

Listę wszystkich laureatów można poznać tutaj.