POLSKIE FILMY NA ENCOUNTERS

Pod koniec września w Bristolu rozpocznie się kolejna edycja Encounters Film Festival. Do konkursów zaproszono polskie dokumenty i animacje.

Encounters Film Festival to wiodący festiwal filmów krótkometrażowych i animowanych w Wielkiej Brytanii, który od 25 lat odbywa się w Bristolu. Priorytetem festiwalu jest prezentacja, wsparcie i rozwój nowych i wschodzących talentów w filmie ze szczególnym uwzględnieniem animacji.

W niezwykle bogatym programie tegorocznej edycji znalazło się kilka polskich produkcji krótkometrażowych. W konkursie międzynarodowym pokazane zostaną dokumenty „Harda” Marcina Polara, „Love 404” Agaty Baumgart oraz animacje takie jak „Story” Joli Bańkowskiej, „Kwadratura koła” Karoliny Specht, „Tango tęsknot” Marty Szymańskiej, „Inny” Marty Magnuskiej i „Silny niezależny kosmos” Damiana Krakowiaka. Z kolei na nagrodę w konkursie publiczności szansę ma  „Portret Suzanne” Izabeli Plucińskiej. W sekcji pozakonkursowej swój pokaz będzie miała polsko-litewska koprodukcja „Ostatni przystanek: księżyc” w reżyserii iBiruté Sodeikaité.

25. edycja Encounters Film Festival odbędzie się w dniach od 24 do 29 września

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej.