CENTRUM ANIMACJI W KRAKOWIE ROZPOCZYNA SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ

Centrum Animacji to krakowskie studio produkcyjne, które wspiera małopolskich twórców animacji filmowej. Zrzesza artystów, profesjonalistów, w tym m.in. debiutujących absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (ASP). Studio oferuje kompleksową realizację filmów animowanych, projektów intermedialnych i koprodukcji. Koordynatorem Centrum Animacji w Krakowie jest Kraków Film Klaster – produkcyjny HUB Małopolski.

Obecnie Centrum Animacji rozpoczyna produkcję filmu „Gonâve” w reżyserii Róży Dudy i Michała Soi, który otrzymał dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Premiera filmu zapowiedziana jest na 2021r. 

Dyrektorem Centrum jest Robert Sowa producent, reżyser filmów animowanych, autor projektów multimedialnych łączących m.in. animację z muzyką współczesną. Współpracował też przy realizacji wielu filmów fabularnych i dokumentalnych. Jest wykładowcą na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Robert Sowa kieruje Pracownią Filmu Animowanego ASP – rozpoznawalnym w Polsce i na świecie studiem kształcącym w dziedzinie animacji. 

„Centrum Animacji w Krakowie powstało by tworzyć warunki do realizacji różnorodnych projektów animowanych. Planujemy realizować oryginalne filmy artystyczne i autorskie oraz oferujemy współpracę w zakresie projektów łączących animację z innymi gatunkami filmowymi. Centrum tworzą świetni artyści i doświadczeni animatorzy. Chcemy stworzyć nową jakość na rynku animacji, z której skorzystają twórcy, debiutanci, zawodowcy oraz branża filmu animowanego”- mówi Robert Sowa. 

Animacja w Małopolsce ma się bardzo dobrze. Możemy pochwalić się festiwalami i przeglądami, zdolnymi twórcami, osiągnięciami jak i profesjonalną kadrą, która uczy młodych animatorów. Dlatego Centrum Animacji, poprzez tych zdolnych twórców, ich realizowane projekty oraz swoją ofertę, pomoże promować Kraków i Małopolskę jako region, do którego warto przenieść różnorodne produkcje filmowe i właśnie tutaj w całości je zrealizować” – zachęca Aneta Zagórska prezes Kraków Film Klaster. 

Oferta Centrum Animacji jest szeroka i zapewnia pełną realizację produkcyjną filmów animowanych, produkcję projektów intermedialnych, realizacje w technikach animacji komputerowej 2D i 3D czy stop motion. Centrum współpracuje też z ASP w zakresie pracy w studio dźwiękowym czy studio blue box i Motion Capture. Poza realizacją autorskich projektów i debiutów, twórcy z Centrum Animacji w Krakowie realizują także animowane czołówki, motion design, przerywniki i wiele innych formatów we wszystkich technikach animacji. 

Zobacz spot Centrum Animacji TUTAJ

Więcej na http://film.krakow.pl/krakow-animation-center 

Informacja prasowa