Twórcy animacji na start! – ANIMARKT Stop Motion Forum rekrutuje

Do 20 września został przedłużony nabór do udziału w warsztatach, masterclassach i konsultacjach, zaplanowanych w ramach czwartej edycji Animarkt Stop Motion Forum, które odbędzie się w dniach 8-12 października 2019 r. w Łodzi. Jest to pierwsze w Polsce i najważniejsze w Europie Wschodniej międzynarodowe branżowe wydarzenie poświęcone wyłącznie animacji stop motion i animacji lalkowej. Warsztaty z Malcolmem Hadleyem, odpowiedzialnym za zdjęcia do produkcji Tima Burtona czy możliwość udziału w rekrutacji do słynnego amerykańskiego studia animacji LAIKA to tylko niektóre z wydarzeń, na które nadal trwają zapisy.

ANIMARKT jest szczególnym wydarzeniem branżowym, łączącym przedstawicieli środowiska związanego z animacją. To miejsce spotkań wybitnych artystów, rzemieślników, producentów, dystrybutorów, nadawców TV czy inwestorów. Udział w wydarzeniach, które znalazły się w programie jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Wydarzeniami, na które nadal można się zarejestrować są warsztaty z Malcolmem Hadleyem - brytyjskim autor zdjęć filmowych z ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji filmoweji telewizyjnej, cenionym za swoje doświadczenie w dziedzinie zdjęć poklatkowych. Pracował przy wielu wielokrotnie nagradzanych reklamach, filmach krótkometrażowych i fabularnych, w tym w uznanym przez krytyków The Periwig Maker, filmach dla Tima Burtona: Gnijąca panna młoda (2005) i Frankenweenie (2012) oraz Wyspie psów Wesa Andersona (2017).

Warsztaty odbywają się w formie jednodniowego, intensywnego kursu i mają na celu doskonalenie umiejętności uczestników w zakresie obsługi aparatu i oświetlenia w produkcjach animacji poklatkowej. Kurs skierowany jest w szczególności do tych, którzy na co dzień pracują z kamerą
i chcieliby rozwinąć swoje umiejętności w tym zakresie. Doskonale poszerzy jednak również zdolności animatorów i reżyserów, pragnących pogłębić swą zręczność i pewność w sztuce tworzenia zdjęć.                                                                                                                                Zapisy: http://www.animarkt.pl/warsztaty/

Kolejnym wydarzeniem, do którego nadal można się zgłaszać jest rekrutacja do LAIKI – światowej sławy studia zajmującego się animacją poklatkową. Wydarzenie jest o tyle wyjątkowe, że jest to jedyna szansa na spotkanie z przedstawicielem studia w tej części Europy. To duża szansa na rozpoczęcie międzynarodowej kariery dla animatorów oraz twórców kostiumów.
Zapisy: http://www.animarkt.pl/business/rekrutacjadostudialaika/

W ramach sekcji ANIMARKT Business zaplanowano cykl konsultacji z profesjonalistami różnych dziedzin sztuki filmowej pod nazwą „Ask the Expert”. Jest to niecodzienna okazja, aby przedyskutować swój projekt, zapytać o rady i rozwiać wątpliwości.

Podczas tegorocznej edycji będzie można przedstawić swoje pomysły producentom, dystrybutorom, animatorom, scriptdoctorowi czy przedstawicielom instytucji finansowych. Eksperci to Luce Grosjean z Miyu Distribution, odpowiedzialna za dystrybucję nominowanych do Oscara Negative Space i Garden Party, Corinne Destombes – szefowa developmentu w studiu Folimage, jednego z najważniejszych studiów animacji we Francji, Tim Allen – animator pracujący przy największych lalkowych produkcjach jak „Wyspa psów”, „Fantastyczny Pan Lis”, „Gnijąca panna młoda” oraz Sophie Prigent – przedstawicielka międzynarodowego dystrybutora seriali animowanych, które są sprzedawane do wszystkich dużych telewizji oraz platform jak Netflix, Amazon.
Zapisy: http://www.animarkt.pl/business/asktheexpert/

Organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum jest MOMAKIN – podmiot zajmujący się popularyzacją i upowszechnianiem animacji, a także wspieraniem jej twórców w kraju i na arenie międzynarodowej poprzez kompleksowe działania z obszaru produkcji, dystrybucji, promocji i edukacji.

ANIMARKT odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego oraz jest współfinansowany jest przez oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Więcej informacji na www.animarkt.pl

Kontakt:
Aneta Krauze
pr@momakin.pl
tel. 606 915 954

Informacja prasowa