SAFARI ANIMACJI – DRUGI SEZON

Stowarzyszenie Animacji Filmowej we współpracy z Animoon zaprasza studentów kierunków artystycznych na nowe spotkanie online z cyklu SAFARI ANIMACJI.

SAFARI ANIMACJI to autorski projekt Stowarzyszenia Animacji Filmowej, zajmującego się edukacją
i promocją animacji filmowej. We współpracy z warszawskim studiem Animoon SAF organizuje cykl spotkań skierowanych do studentów, którego celem jest przybliżenie realiów pracy i produkcji w branży animacji filmowej oraz nawiązanie współpracy z nowymi, wschodzącymi talentami.  

SAFARI ANIMACJI to nowa przestrzeń i nowe, niespotykane dotąd możliwości współpracy. Wydarzenie ma charakter cykliczny i jego kolejne odsłony będą miały miejsce co dwa miesiące. W pierwszym sezonie wykłady poprowadzili profesjonaliści z branży animacji filmowej: Grzegorz Wacławek (Animoon), Jakub Karwowski (Letko), Robert Sowa (Centrum Animacji w Krakowie) oraz Zofia Jaroszuk. Drugi sezon cyklu to spotkanie m.in. z Marta Pajek – animatorką oraz reżyserką nagradzanego na całym świecie tryptyku „Figury niemożliwe i inne historie” oraz z Piotrem Szczepanowiczem – reżyserem,producentem filmów
i seriali animowanych.

11 kwietnia w godzinach 17.00-18.30 zapraszamy na spotkanie pt. „Specyfika scenariusza projektu animowanego”, które poprowadzi Kinga Krzemińska – scenarzystka i script doctor projektów animowanych takich jak „Foczka Flo”, „Omul na granicy światów” (produkcja Animoon) a także autorka scenariuszy filmów i seriali fabularnych. Niedawno otrzymała Nagrodę Gildii Scenarzystów Filmowych za najlepszy scenariusz serialu fabularnego pt. „Wielka Woda” w reżyserii Jana Holoubka.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego https://forms.gle/DabCnBL5ndTBBUeL6 i przesłanie go do 10 kwietnia do godz. 17.00. Osoby, które już brały udział w spotkaniach cyklu również zobowiązane są do przesłania formularza.

Uczestnicy z najciekawszym portfolio będą mieli możliwość omówienia swoich projektów z twórcami studia Animoon.

Stowarzyszenie Animacji Filmowej powstało z ogromnej pasji połączonej z doświadczeniem
i wiedzą. Misją SAF jest edukacja i pokazywanie jak interdyscyplinarną dziedziną jest animacja
i jak wyjątkowych artystów skupia. Poprzez warsztaty, spotkania z wybitnymi twórcami - scenarzystami, autorami ilustracji i animatorami - przybliżamy tajniki branży i tłumaczymy jej specyfikę.

Więcej na temat SAF tutaj:  www.stowarszyszenieanimacji.pl

Informacja prasowa