KFF INDUSTRY: NABÓR UCZESTNIKÓW NA ANIMATED IN POLAND TALENT MARKET

Do 19 maja można zgłaszać się na Animated in Poland Talent Market – spotkanie producentów z twórcami animacji, organizowane w ramach KFF Industry podczas 63. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Podczas tegorocznego Animated in Poland, które jest częścią KFF Industry – wydarzeń branżowych organizowanych podczas 63. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, po raz kolejny będzie można wziąć udział w Talent Market – specjalnym wydarzeniu skierowanym do twórców animacji, a także studentów i absolwentów szkół wyższych. Talent Market jest organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów Polskiej Animacji. W tym roku wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w Krakowie w dniu 29 maja. 

Podczas Talent Marketu animatorzy, scenarzyści, reżyserzy a także producenci filmów animowanych będą mogli spotkać się z przedstawicielami siedmiu polskich studiów animacji w celu nawiązania współpracy. Uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje portfolio i projekty reprezentantom studiów: Animoon, Centrum Animacji w Krakowie, GS Animation, Laniakea Pictures, Letko, Nolabel i Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. W trakcie spotkania studia zaprezentują swoje projekty oraz profil poszukiwanych umiejętności i talentów.

Dla uczestników Talent Marketu będzie to okazja do poznania rynku animacji w Polsce i osób, które na co dzień zajmują się animacją profesjonalnie. Dzięki temu będą mogli dowiedzieć się jakie oczekiwania mają wobec nich producenci oraz w jakim kierunku powinni rozwijać swoje kwalifikacje, portfolio oraz projekty. 

Zgłoszenia przyjmujemy do 19 maja 2023 r. Liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu decydować będzie m.in. kolejność zgłoszeń. Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają akredytację Industry Light umożliwiającą udział we wszystkich wydarzeniach KFF Industry.

Zgłoszenia zawierające portfolio należy kierować mailowo – Marcin Kotyła marcin@sppa.eu 

[Photo: Tomasz Korczyński]