„AIRBORNE” Z NAGRODĄ

Animacja Andrzeja Jobczyka z kolejnymi nagrodami. Tym razem film zachwycił jury kanadyjskiego festiwalu Spark Animation, które przyznało mu specjalne wyróżnienie doceniając jego wizję artystyczną.

Spark Animation to wydarzenie organizowane z miłości do animacji. Przez lata festiwal zyskiwał coraz większy rozgłos i prestiż. Rokrocznie prezentowane są tam najciekawsze produkcje z całego świata, które bardzo często później robią ogromną międzynarodową i oscarową karierę.

W programie tegorocznej imprezy można było znaleźć m.in. „Airborne” autorstwa Andrzeja Jobczyka. Film został bardzo dobrze przyjęty i nagrodzony specjalnym wyróżnieniem.

„Airborne” to surrealistyczna animacja łącząca świat maszyn latających z królestwem flory i fauny. Pochłonięty walką pilot myśliwca traci swój cel i zalicza wielki upadek. Samolot wbija się w koronę drzewa.Tragedia, która zdaje się końcem otwiera nowy etap historii. W miejscu katastrofy budzi się nowe życie, którego przeznaczeniem będzie rozwikłanie zagadki swego pochodzenia. Airborne to opowieść o pasji, jej korzeniach i o tym co musimy stracić by narodzić się na nowo.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.