POLSKIE PROJEKTY NAGRODZONE NA CEE ANIMATION FORUM

Pełnometrażowi „Pomagacze” Betiny Bożek i projekt serialu animowanego „Limonek i Bezia” to polscy zwycięzcy tegorocznego CEE Animation Forum.

CEE Animation Forum to wiodące w regionie wydarzenie dotyczące pitchingu, finansowania oraz koprodukcji. W tegorocznym forum weźmie udział 49 animowanych projektów podzielonych na cztery kategorie: fabuła, serial telewizyjny, krótki metraż oraz film studencki.

Kilka polskich produkcji i koprodukcji znalazło się w programie i aż dwie z nich zostały docenione przez jury forum.  Zwycięzcy „Pomagacze” to pełnometrażowy debiut wielokrotnie nagradzanej za swoje krótkometrażowe animacje Betiny Bożek. Reżyserka sięgnęła po scenariusz Weroniki Stencel, by opowiedzieć osobliwą historię sfrustrowanego urzędnika, który próbuje uwolnić się od dominującego ojca, a przy okazji odkryć swoje prawdziwe ja i uratować rodzinne miasto. Produkcja powstaje dla Animoon.

Z kolei w kategorii seriali animowanych nagrodzono animację studia Likaon. "Limonek i Bezia" to lalkowy serial animowany skierowany do dzieci w wieku 3-6 lat. Głównymi bohaterami są dwa młode kolibry, rodzeństwo, które rozwiązuje różne problemy w każdym odcinku, współpracując i próbując różnych wynalazków. Każda historia kontrastuje ze sobą dwa elementy: realizm i bujną dziecięcą wyobraźnię. Chcielibyśmy, aby dzieci łatwo się identyfikować z bohaterami i ich światem, a jednocześnie mogą oddać się marzeniom i zabawie, odkrywać wszechświat w którym wszystko jest możliwe.

Listę wszystkich tegorocznych zwycięzców można znaleźć tutaj.