„ZABIJ TO I WYJEDŹ Z TEGO MIASTA” Z WYRÓŻNIENIEM W ANNECY

Najnowsza animacja Mariusza Wilczyńskiego została dostrzeżona i wyróżniona przez jury tegorocznej edycji prestiżowego festiwalu w Annecy.

Festiwal w Annecy jest najważniejszym i jednym z najstarszych festiwali poświęconych filmowi animowanemu w Europie. Co roku gromadzi ponad 150-tysięczną widownię, a także staje się miejscem spotkań profesjonalistów z całego świata związanych z branżą filmu animowanego. W Annecy filmy ubiegają się o miano najlepszego filmu krótkometrażowego, telewizyjnego, filmu zrealizowanego na zlecenie oraz filmu studenckiego, a najlepsze z nich otrzymają nagrody Kryształów. Tegoroczna edycja wyjątkowo odbyła się online i z racji swojej nietypowe formy potrwa do końca tego miesiąca.

Poza wyróżnionym pełnometrażowym filmem Mariusza Wilczyńskiego w programie konkursowym festiwalu znalazło się jeszcze kilka polskich animacji krótkometrażowych -  „Wieczór” Marcina Giżyckiego, „Jestem tutaj” Julii Orlik, „Portret kobiecy” Natalii Durszewicz oraz „Takie piękne miasto” Marty Koch.

„Zabij to i wyjdź z tego miasta” to autobiograficzna impresja, reminiscencja obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi. Przy realizacji filmu wraz z Wilczyńskim współpracuje zespół uzdolnionych animatorów: Agata Gorządek, Jakub Wroński, Marta Pajek, Agnieszka Borowa, Marta Magnuska, Joanna Jasińska-Koronkiewicz, Paweł Walicki, Kacper Czyczyło, Agnieszka Konarska i Anita Kwiatkowska-Naqvi. Muzykę do filmu skomponował Tadeusz Nalepa.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej.