NOWY FILM MARIUSZA WILCZYŃSKIEGO NA BERLINALE

Pierwsza pełnometrażowa produkcja jednego z najważniejszych polskich animatorów zostanie premierowo pokazana w konkursowej sekcji Encounters na zbliżającym się festiwalu w Berlinie.

Encounters to nowa sekcja konkursowa berlińskiego festiwalu.  Jej pomysłodawcy obrali sobie za cel wspieranie nowych, bardziej różnorodnych i eksperymentalnych głosów w kinie.  Trzyosobowe jury będzie wybierać zwycięzców w trzech kategoriach – najlepszy film, reżyser oraz nagroda specjalna.

W tym roku do konkursu zaproszono 15 tytułów, wśród nich znalazła się najnowsza animacja Mariusza Wilczyńskiego. "Zabij i wyjedź z tego miasta"  to autobiograficzna impresja, reminiscencja obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi. Przy realizacji filmu wraz z Wilczyńskim współpracuje zespół uzdolnionych animatorów: Agata Gorządek, Jakub Wroński, Marta Pajek, Agnieszka Borowa, Marta Magnuska, Joanna Jasińska-Koronkiewicz, Paweł Walicki, Kacper Czyczyło, Agnieszka Konarska i Anita Kwiatkowska-Naqvi. Muzykę do filmu skomponował Tadeusz Nalepa.

70. edycja Berlinale rozpocznie się 20 lutego i potrwa do 1 marca.

Więcej informacji o nowej sekcji oraz listę wszystkich zakwalifikowanych filmów można znaleźć tutaj.