ZGŁOŚ FILM NA O!PLA 2022!

Niezależnie od wszystkiego! Już po raz DZIESIĄTY Animation Across Borders, inicjator i główny organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA, ogłasza otwarty dla wszystkich nabór filmów do TRZECH konkursów w ramach jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. ZGŁOSZENIE FILMU DO KONKURSU JEST BEZPŁATNE. Termin zgłaszania filmów ONLINE upływa 31. grudnia 2021 r.

Festiwal O!PLA jest największą prezentacją bieżących dokonań w obszarze rodzimej animacji filmowej; od filmów profesjonalnych, przez studenckie, szkolne, warsztatowe, po amatorskie i niezależne; od filmów dla dorosłych po filmy dla dzieci i młodzieży; od filmów fabularnych, przez wideoklipy po prace eksperymentalne i ekstremalnie krótkie. Jak zawsze Jurorami w konkursie będą sami widzowie w różnym wieku uczestniczący w projekcjach konkursowych; stacjonarnie w wielu miejscowościach bądź online. Nagrodami oczywiście Tobołki Koziołka Matołka oraz wyjątkowe wyróżnienia.

Do konkursu przyjmowane są FILMY ANIMOWANE ZREALIZOWANE W POLSCE LUB ZAGRANICĄ (PRZEZ TWÓRCÓW O POLSKICH KORZENIACH), POMIĘDZY 1. STYCZNIA 2020, A 31. GRUDNIA 2021, w dowolnej technice animacyjnej (w tym filmy kombinowane posiadające co najmniej 50% sekwencji animowanych), o czasie trwania nie dłuższym niż 30 minut (włącznie z napisami końcowymi).

10. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA odbędzie się w dniach 21 marca – 30 kwietnia 2022 roku w wielu miejscowościach na terenie Polski bądź online/on-demand (w przypadku ograniczeń wynikających z pandemii COVID19).

REGULAMIN I FORMULARZE ONLINE DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE WWW.POLSKAANIMACJA.PL

Informacja prasowa