RUSZA NABÓR NA 9. FESTIWAL ANIMACJI O!PLA '21

Już po raz DZIEWIĄTY ogłoszony zostaje otwarty dla wszystkich twórców filmów animowanych nabór do konkursów w ramach kolejnej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. ZGŁOSZENIE FILMU DO KONKURSU JEST BEZPŁATNE. Termin zgłaszania filmów ONLINE upływa 31. grudnia.

Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA to dwa konkursy: Główny oraz Teraz Dzieci Mają Głos!. W obu konkursach jurorami są sami widzowie, zaś nagrodami statuetki Tobołków Koziołka Matołka.

Konkurs Główny składa się z ośmiu kategorii: PROFESJONALNEJ, STUDENCKIEJ, OFF&GO!, ANIMOWANY WIDEOKLIP, FORMANIMY, ANIMOWANE FRASZKI i POZA POLSKĄ. Nowością w Konkursie Głównym jest Kategoria TERAZ MY! skierowana do młodzieży w wieku 13-18 lat.

Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! składa się z kategorii skierowanych do różnych grup wiekowych, w tym także filmów zrealizowanych przez dzieci do 12. roku życia.

Do obu konkursów przyjmowane są filmy animowane zrealizowane w polsce lub zagranicą przez twórców o polskich korzeniach, skierowane do widzów dorosłych,młodzieży lub dzieci z różnych grup wiekowych, zrealizowane pomiędzy 1. stycznia 2019, a 31. grudnia 2020, w dowolnej technice animacyjnej (w tym filmy kombinowane posiadające co najmniej 50% sekwencji animowanych), o czasie trwania nie dłuższym niż 30 minut (włącznie z napisami końcowymi).

Zgłoszenia odbywają się przez stronę festiwalu: www.polskaanimacja.pl

Konkurs Główny oraz Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! odbędzie się w dniach 01 marca – 04 kwietnia 2021 roku w kilkudziesięciu miejscowościach na terenie Polski bądź online/on-demand (w przypadku ograniczeń wynikających z pandemii COVID19).

Informacja prasowa