POLSKIE ANIMACJE NA GRUDNIOWYCH MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALACH

Wraz z końcem roku dobiega końca festiwalowe szaleństwo. Robi się spokojniej, ale to wcale nie oznacza, że polskich animacji nie będzie można zobaczyć na międzynarodowych festiwalach. Koniecznie sprawdźcie, gdzie w grudniu zagraniczna publiczność będzie miała okazję zobaczyć nasze produkcje.

Dwa pokazy na początku grudnia będzie mieć animowany dokument Katarzyny Warzechy. „We Have One Heart” odwiedzi kanadyjski Sommets du cinéma d'animation oraz kolumbijski BOGOSHORTS. Na tym pierwszym o nagrody będzie ubiegać się również animacja „Jestem tutaj” w reżyserii Julii Orlik, a na tej drugiej imprezie do programu konkursowego zaproszono także „Plantarium” Tomka Duckiego.

Ostatni pokaz w tym roku zaliczą również „Na Zdrowie!” Pauliny Ziółkowskiej na Beijing International Film Festival, „Acid Rain” Tomka Popakula, które zobaczy publiczność belgijskiego Leuven Short Film Festival oraz „Obyś nie musiała tutaj wrócić” Anastazji Naumenko z konkursowym pokazem na Catch the Moon International Children & Youth Animated Film Festival we Włoszech.

Pełna lista pokazów festiwalowych dostępna jest tutaj.