ZNAMY PROJEKTY ZAKWALIFIKOWANE NA KIDS KINO INDUSTRY

Tegoroczna edycja forum będzie miała nieco inną formułę, spotkania i ptichingi Kids Kino Industry będą odbywały się online. Do udziału w forum zaproszono aż 26 projektów, znalazło się również miejsce dla tych realizowanych przez polskich producentów.

Kids Kino Industry, poprzednio organizowane pod nazwą Warsaw Kids Film Forum, to międzynarodowe forum koprodukcyjne skierowane do branży zainteresowanej rozwojem i produkcją filmów/seriali dla dzieci i młodej widowni. Co roku przyciąga ponad 200 międzynarodowych gości i około 70 dystrybutorów, agentów sprzedaży, przedstawicieli platform VOD, nadawców czy instytutów filmowych.

Tegoroczny program wydarzenia został wzbogacony o serię cotygodniowych webinarów, z których pierwszy zaplanowany jest już na 24 sierpnia. Nie zabraknie też warsztatów, wykładów mistrzowskich i indywidualnych konsultacji z ekspertami scenariuszowymi i marketingowymi, specjalizującymi się w promocji filmów.

Wśród wybranych projektów znalazły się również i te z Polski. Trzy rodzime produkcje, takie jak „Foczka Flo” (prod. Animoon), „Mu&Sic” (prod. Fumi Studio) oraz „Wonder Legends” (prod. Wonder Legends Karubin Malczyk sp. j.) znajdują się już na zaawansowanym etapie produkcje, z kolei „Toru Superfox” (prod. Animoon), to animowana seria będą na wczesnym etapie prac.

Listę wszystkich zakwalifikowanych tytułów można znaleźć tutaj.