„ZABIJ TO I WYJEDŹ Z TEGO MIASTA” NA FESTIWALACH W MELBOURNE I OTTAWIE

Nowa produkcja Mariusza Wilczyńskiego zostanie zaprezentowana na dwóch niezwykle prestiżowych festiwalach. Animacja otrzymała zaproszenia z Międzynarodowego Festiwalu Animacji w Ottawie oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Melbourne. Oba wydarzenia odbędą się online.

Międzynarodowy Festiwal Animacji w Ottawie (Ottawa International Animation Festival) jest najstarszym i zarazem najważniejszym wydarzeniem poświęconym animacji w Ameryce Północnej. Historia kanadyjskiego festiwalu rozpoczęła się w roku 1976 wraz z pierwszą edycją organizowanego wówczas co dwa lata Międzynarodowego Festiwalu Animacji. Festiwal w Ottawie odbędzie się od 23 września do 4 października 2020 roku

Międzynarodowy Festiwal Filmoy w Melbourne (Melbourne International Film Festival) to nie tylko festiwal, ale kulturalna wizytówka miasta i Australii. Pierwsza edycja odbyła się już w 1952 roku, stąd wydarzenie należy do jednego z najstarszych na świecie. Rokrocznie prezentowane są tam najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata. Festiwal trwa prawie trzy tygodnie. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 6-23 sierpnia.

Zaproszony na festiwale pełnometrażowy debiut reżyserski Mariusza Wilczyńskiego to autobiograficzna impresja, reminiscencja obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi. Swoich głosów w animacji udzielają m.in. Krystyna Janda, Andrzej Chyra, Maja Ostaszewska i Małgorzata Kożuchowska.

Światowa premiera „Zabij to i wyjedź z tego miasta” odbyła się w konkursie Encounters na 70. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją. Z biegiem lat miasto rozwija się w jego wyobraźni. Pewnego dnia bohaterowie i idole z dzieciństwa znani z literatury i kreskówek, którzy w świadomości kolejnych pokoleń są wiecznie młodzi, przybywają nieproszeni. Kiedy bohater odkrywa, że ​​wszyscy się zestarzeli, a wieczna młodość nie istnieje, postanawia wrócić do prawdziwego życia.

Więcej informacji o festiwalu w Ottawie można znaleźć tu, a on wydarzeniu w Melbourne tu.