CZTERY POLSKIE PROJEKTY NA CARTOON FORUM!

Aż cztery polskie projekty wezmą udział w Cartoon Forum, które odbędzie się w tym roku w terminie 13-16 września w Tuluzie.

Cartoon Forum to najbardziej prestiżowe wydarzenie branżowe, gromadzące środowiska związane z animacją: producentów, dystrybutorów i media. Od 1990 roku skutecznie doprowadza do realizacji projektów filmów animowanych. Co roku konkursową selekcję Forum przechodzi kilkadziesiąt filmów. Podczas trwającego trzy dni wydarzenia producenci mają możliwość prezentacji swoich projektów przed grupą 900 nadawców, inwestorów i potencjalnych partnerów z 30 krajów.

Tegoroczna edycja Cartoon Forum odbędzie się między 13 a 16 września w Tuluzie. Produkcje, które przeszły przez selekcję, przedstawiane są przez autorów przedstawicielom mediów i firm produkcyjnych oraz dystrybutorom w formie 45-minutowych prezentacji na forum.  W tym roku w Cartoon Forum wezmą udział 4 polskie projekty" produkowane przez studia Animoon i Grupę Smacznego.

Ala ma koty to serial animowany dla dzieci oparty na pomyśle Magdy Grabowskiej–Wacławek "Ally The Cat". Każdy z odcinków serii tworzy odrębną historię i opisuje inną zabawną sytuację z życia małej Ali i jej kocich przyjaciół. „Ala ma koty” to pełen przygód i dyskretnego humoru serial o dziecięcej ciekawości, poznawaniu świata i przyjaźni ze zwierzętami. Reżyserią filmu zajmuje się Jacek Rokosz , a autorem scenariusza jest Bartosz Wierzbięta. Koproducentami filmu są studia Animoon i Letko.

Jak zostałem Superłotrem to historia nieśmiałego trzynastolatka z nadwagą, który wciąż zastanawia się co jest trudniejsze - przejęcie kontroli nad światem czy w miarę godne przetrwanie dużej przerwy w przeciętnym gimnazjum, do którego uczęszcza. Reżyserem i scenarzystą serii jest Krzysztof Ostrowski. 13 odcinkowy serial produkuje Animoon.

"Toru Superlis" w reżyserii Piotra Szczepanowicza, produkowany przez Animoon to 13 odcinkowy serial dla dzieci o małym lisku, który odkrywa pamiątki swojej Babci, która niegdyś była superbohaterką dbającą o pozostałe istoty żyjące w lesie. Toru postanawia kontynuować pomysł Babci.

"Mironins" to polsko-hiszpański serial, którego koproducentem jest Grupa Smacznego. Każdej nocy, kiedy Muzeum Joan Miró zamyka swoje podwoje, a zwiedzający wracają do domów, sześć małych kropli farby ożywa wewnątrz obrazów i rozpoczynają przygody w niesamowitym świecie ukrytym w muzeum.

 

Pełna lista projektów znajduje się na stronie organizatora.