POLSKI KOKTAJL NA MIFA!

Od wczoraj profesjonaliści uczestniczący w targach animacji MIFA w francuskim Annecy mogą spotkać się z producentami reprezentującymi Polskę na stoisku „Polish Animations“. Dziś o godzinie 15:00 w Brassetie odbędzie się polski koktajl.

W Annecy od wczoraj trwa MIFA, największe na świecie targi animacji. Polska po raz kolejny jest jednym z targowych wystawców. Stoisko Polish Animations przygotowane i zorganizowane przez Krakowską Fundację Filmową przy wsparciu PISF zrzesza w tym roku reprezentantów aż dwunastu studiów animacji: Animoon, Badi Badi, EGo Film, Grupę Smacznego, Platige Image, Human Ark, Letko, MU Animation, Studio Miniatur Filmowych, Se-Ma-For, SPInka Film Studio i TREFL Studio. Polscy producenci  przywieźli do Francji projekty na różnych etapach produkcji, mając okazję na znalezienie w Annecy partnerów. Na polskim stoisku obecni są  przedstawiciele instytucji - Krakowskiej Fundacji Filmowej oraz Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji.

Dzisiaj, 16 czerwca, o godzinie 15:00 odbędzie się polski koktail, którego organizatorem - przy wsparciu PISF - jest po raz trzeci Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji. Koktail odbędzie się  w Brassetie, a udział w nim wezmą zaproszeni przedstawiciele branży animowanej z całego świata. Koncert uświetni występ zespołu Grupa Strasznego

Stoisko „Polish Animations“ będzie można odwiedzać do piątku 17 czerwca.