JESZCZE DZIEŃ ŻYCIA

TYTUŁ ANGIELSKI: ANOTHER DAY OF LIFE

„Jeszcze dzień życia” to trzymająca w napięciu historia trzymiesięcznej wyprawy wybitnego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli, w której linia frontu zmienia się jak w kalejdoskopie. Zgodnie z książkowym pierwowzorem widz rozpoczyna podróż z Kapuścińskim w 1975 r. od Luandy, stolicy Angoli. Trwa dekolonizacja po portugalskiej rewolucji goździków. Portugalczycy opuszczają w pośpiechu luksusowe dzielnice miasta. Przeraża ich widmo ataku na stolicę kraju. Pakują cały swój dobytek w drewniane skrzynie. W Luandzie zamykane są sklepy, znikają służby porządkowe, rosną góry śmieci. Kapuściński z opuszczonego miasta codziennie nadaje depesze do Polskiej Agencji Prasowej. W końcu wyrusza w śmiertelnie niebezpieczną podróż w głąb kraju. Ledwo uchodząc z życiem, zdaje sobie sprawę, że jest świadkiem wydarzeń, które będą wymagać wyjścia poza rolę obserwatora. Czy reporter może zataić sensacyjne odkrycie dla dobra wyższej sprawy?

GATUNEK:
animowany
KRAJ PRODUKCJI:
Poland, Belgium, Spain, Germany, Hungary
CZAS TRWANIA:
85'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Damian Nenow, Raul de la Fuente
SCENARIUSZ:
Damian Nenow, Raul de la Fuente, Amaia Remírez, Niall Johnson, David Weber
OPERATOR:
Raul de la Fuente, Gorka Gómez Andreu

Damian Nenow »

Damian Nenow - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jego pierwszoroczny film, "The Aim" (2005), dostał nagrodę specjalną na festiwalu "ReAnimacja" w Łodzi, oraz pierwszą nagrodę na festiwalu "Dozwolone do 21 lat" w Tarnowie. Zrealizowany na drugim roku studiów film "Wielka ucieczka" wyświetlany był na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych. Specjalista w wielu dziedzinach związanych z grafiką komputerową. Twórca krótkometrażowych filmów animowanych, ilustracji i konceptów. Obecnie pracuje w studiu Platige Image, gdzie zajmuje się reżyserią, animacją, montażem oraz szeroko pojętą grafiką 3D.


Raul de la Fuente »

Jest pomysłodawca projektu „Another Day of Life”. Pierwszy pełnometrażowy film Raúla de la Fuente „Nomadak Tx” / „Ostatni Nomadzi” był najbardziej nagrodzonym hiszpańskim filmem dokumentalnym w 2007 roku. Najnowszy film dokumentalny Raúla, „Minerita”, znalazł się wśród 10 krótkich dokumentów ubiegających się o nominację do Oscara. Jest założycielem Kanaki Films.