RUSZA 9. OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ANIMACJI O!PLA'21 ON!LINE

Oszałamiający wizualnie animowany tryptyk Karoliny Głusiec INSTRUMENT/DUREŃ/KRAJOBRAZ, zespół BIG CYC jako Gość Specjalny cyklu O!PLA NA ŻYWO, ALE W DOMU, 139. filmów w trzech niezależnych konkursach, WIERSZYKI DOMOWE NA EKRANIE oraz trzy inne pełnometrażowe animacje na horyzoncie - 21 marca rusza 9. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA'21 ON!LINE - największe święto polskiej animacji! Festiwal potrwa do końca kwietnia, zaś laureatów poznamy 8 maja 2021.

Tegoroczna O!PLA jest wyzwaniem nie mniejszym, niż zeszłoroczna, na poły pandemicza edycja. O!PLA'21 przyjmie format hybrydowy na wielu poziomach.  O!PLA'21 ON!LINE będzie dostępna dla wszystkich miłośników animacji, w oparciu o kilka kanałów streamingowych. Zdalnie O!PLA zawita do kilkudziesięciu szkół i przedszkoli na terenie całego kraju. Stacjonarnie - jeśli oczywiście pandemiczne obostrzenia na to pozwolą - odbędzie się w mniejszej niż zazwyczaj, ale jakże reprezentacyjnej grupie kilkunastu miast.

Jak zawsze na O!PLA - niezależnie czy filmy oglądane będą online czy stacjonarnie - to widzowie i widzki w róznym wieku będą jedynymi Jurorami, przyznając Tobołki Koziołka Matołka.

Nieodzownym elelmentem Festiwalu O!PLA są też spotkania z twórcami i twórczyniami w ramach cyklu O!PLA NA ŻYWO, ALE W DOMU; cyklu, który w zeszłym roku pozwolił przetrwać kwarantannę wielu widzom i widzkom. Nie inaczej będzie w tym roku. Przez cały festiwal, podczas odbywających się codziennie spotkań online, porozmawiamy z artystkami i artystami animacji.

W ramach O!PLA'21 ON!LINE odbędą się także warsztaty animacji smartfonem online z Natalią Spychałą, uznaną artystką, absolwentką łódzkiej Szkoły Filmowej i laureatką O!PLA. 

O!PLA'21 ON!LINE powstaje dzięki nieocenionemu wsparciu społecznościowemu w serwisach crowdfundingowych: PATRONITE i WSPIERAM.TO.

Szczegóły programu będą pojawiać się sukcesywnie na stronie www.polskaanimacja.pl oraz na FB @oplafest - POLSKA ANIMACJA - FESTIWAL ANIMACJI.

Informacja prasowa