RUSZA CYKL BEZPŁATNYCH WEBINARÓW W RAMACH KIDS KINO INDUSTRY

Zapraszamy na cykl bezpłatnych webinarów, które zapowiadają tegoroczną edycję Kids Kino Industry,. Wydarzenie odbędzie się online na przełomie września i października.

Bezpłatny cykl webinarów zapowiada tegoroczną edycję Kids Kino Industry, międzynarodowego forum koprodukcyjnego, które w tym roku odbędzie się online w dniach 29.09-2.10.2020. Wydarzenie jest współfinansowane przez Kreatywną Europę komponent MEDIA, Polski Instytut Sztuki Filmowej i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa narodowego.

KIEDY: w każdy poniedziałek od 24 sierpnia do 21 września
GDZIE: ZOOM
KOSZT: BEZPŁATNIE
ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ

Organizatorzy zaplanowali pięć webinarów:
24 sierpnia, godz. 15-16, „Exploring the Change. Göteborg’s Film Festival Nostradamus Report Meets Kids Kino Industry”
Podczas sesji zaproszeni goście będą rozmawiać o przyszłości branży filmowej skierowanej do młodego widza. Poznamy możliwości, które pojawiły się w ostatnim czasie przed twórcami i dystrybutorami oraz w oparciu o analizy zastanowimy się w jaki sposób dzieci dokonują wyborów w sferze mediów, a także w jak nadawcy budowali swój program dla młodych widzów podczas pandemii, i jak może się to przełożyć na przyszłe decyzje dot.
programów stacji.
Paneliści: Johanna Koljonen, media analyst, broadcaster, experience designer, Szwecja; David Kleeman, Dubit; Prix Jeunesse, SVP, Global Trends; Advisory Board Chair, USA; Madiana Asseraf- Jacob, Head of Media Strategy & Development at the European Broadcasting Union, Szwajcaria

We współpracy z KIDS Regio.

31 sierpnia, godz. 15-16, „New Format In Kids TV”
Pełna inspiracji sesja, podczas której poznamy nagradzane produkcje, które odniosły sukces w czasie pandemii. Poznamy bliżej szczegóły takich projektów, jak:
- MY # QUARATINELIFE – nowego projektu crossmediowego dostępnego na YouTubie, w którym dzieci dzieciom prezentują wiadomości, opinie, historie z całego świata.
- LOCKDOWN – “a social media mystery” dla nastolatków (8-12) w dobie dystansu społecznego. Aktualny serial odzwierciedlający stan współczesnego świata, nakręcony w całości kamerą internetową i telefonem komórkowym. Serial zdobył nagrodę specjalną na Prix Jeunesse 2020.
- TALKING HEADS –zdobywcę Prix Jeunesse w kategorii Non-Fiction 7-10 i Prix Jeunesse German. Zabawne, pełne znaczenia i wzruszające anegdoty, opowiadane przez dzieci podczas wizyty u fryzjera docenione przez dzieci i ich rodziców.

Paneliści: Jan-Willem Bult, założyciel Children’s in the Centre Foundation, Free Press Unlimited, WADADA News for Kids, Holandia; J.J. Johnson, Executive Producer w Sinking Ship, Kanada; Saara Chaudry, aktorka, Kanada; Koji Nelissen, producent i założyciel Keplerfilm, Holandia

7 września, godz. 15-16, “Studio Presentation – Up-And-Coming Projects”
Podczas webinaru odbędzie się prezentacja dwóch nadchodzących projektów animowanych EVEN MICE BELONG IN HEAVEN (koprodukcja Republiki Czeskiej, Polski, Słowacji i Francji) oraz TWO LITTLE BIRDS (serial telewizyjny z Argentyny, Urugwaju i Francji) i studiów animacji, w których powstają. Sesję dopełni prezentacja poświęcona południowo-amerykańskiemu systemowi zachęt i możliwościom koprodukcyjnym z Europą.
Paneliści: Vladimir Lhoták, producent wiodący Fresh Films, Czechy; Luciana Roude, producentka Can Can Club, Argentyna; Silvina Cornillón, koordynatorka sekcji Animation Industry na Latin American Film Market Ventana Sur, Argentyna.
Moderator - Katarzyna Gromadzka, Momakin, Polska

14 września, godz. 12-13, „A Quantum Leap - Game Tech In Filmmaking”
Długo oczekiwana fuzja animacji CG i produkcji filmowej wreszcie nadeszła wraz z wykorzystaniem „game engines” przez mniejsze i większe studia. Podczas webinaru zapoznamy się z dwoma produkcjami:
- serialem BBC/HBO pt. HIS DARK MATERIALS i
- krótką animacją pt. ADA studia Blue Zoo.
Paneliści: Dan May, współzałożyciel Painting Practice, dyrektor artystyczny VFX, Previs Supervisor; Dane Winn, dyrektor handlowy Blue Zoo, Wielka Brytania.
Moderator - Jan von Meppen, projektant gier, pisarz, producent i współzałożyciel LUDINC, Niemcy.

21 września, godz. 12-13, „Curse or Blessing. Co-Production In A Changed Environment”
Pierwsze spojrzenie na film MISSION ULJA FUNK wyprodukowany przez In Good Company GmbH (Niemcy) w koprodukcji z ShipsBoy sp. z o.o. (Polska) i Samsa Film (Luksemburg). Twórcy opowiedzą o szczególnym procesie produkcyjnym, który został utrzymany w sytuacji lockdownu.
Sesja ta zostanie połączona z interaktywną sesją Q&A poświęconą zaletom i wadom koprodukcji.
Paneliści: Roshanak Behesht Nedjad (założycielka i producentka In Good Company GmbH, Niemcy), Krystyna Kantor (producentka, ShipsBoy sp. z o.o., Polska), Susan Newman- Baudais (dyrektorka programu koprodukcji, Eurimage, Francja), Anke Lindemann (dyrektorka Children & Family Programme, MDR, Niemcy), Claas Danielsen (dyrektor Central German Regional Fund MDM).
Moderator - Agnieszka Dziedzic, założycielka i producentka Koi Studio, Polska.

We współpracy z Association for the Promotion of German Children’s Film i KIDS Regio.

JAK TO DZIAŁA?
Udział we wszystkich webinarach jest bezpłatny. Wymagana jest jedynie rejestracja.
Link do rejestracji można znaleźć tutaj

Informacja prasowa