SAFARI ANIMACJI – DRUGI SEZON

Stowarzyszenie Animacji Filmowej we współpracy z Animoon zaprasza studentów kierunków artystycznych na drugi sezon cyklu SAFARI ANIMACJI - spotkań online prowadzonych przez twórców związanych z branżą animacji filmowej w Polsce.

SAFARI ANIMACJI to autorski projekt Stowarzyszenia Animacji Filmowej, zajmującego się edukacją
i promocją animacji filmowej. We współpracy z warszawskim studiem Animoon SAF organizuje cykl spotkań skierowanych do studentów, którego celem jest przybliżenie realiów pracy i produkcji w branży animacji filmowej oraz nawiązanie współpracy z nowymi, wschodzącymi talentami. 

SAFARI ANIMACJI to nowa przestrzeń i nowe, niespotykane dotąd możliwości współpracy. Wydarzenie ma charakter cykliczny i jego kolejne odsłony będą miały miejsce co dwa miesiące. W pierwszym sezonie wykłady poprowadzili profesjonaliści z branży animacji filmowej: Grzegorz Wacławek (Animoon), Jakub Karwowski (Letko), Robert Sowa (Centrum Animacji w Krakowie) oraz Zofia Jaroszuk (Animoon). Gościem specjalnym spotkania rozpoczynającego drugi sezon cyklu była Marta Pajek – animatorka oraz  reżyserka nagradzanego na całym świecie tryptyku „Figury niemożliwe i inne historie”.

24 maja w godzinach 17.00-18.30 zapraszamy na spotkanie pt. „Współpraca producenta z reżyserem przy filmie krótkometrażowym”, które poprowadzi Piotr Szczepanowicz - producent wielu filmów krótkometrażowych nagradzanych na całym świecie m.in. „Ziegenort”, „Acid Rain”, tryptyk z cyklu „Figury niemożliwe i inne historie”; koproducent filmów pełnometrażowych m.in. „Zabij to i wyjedź z tego miasta” czy „Nawet Myszy idą do nieba”'; reżyser serialu animowanego dla dzieci „Odo”. 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego  https://forms.gle/tC1P6XtTyT3K41149 i przesłanie go do 23 maja do godz. 12.00. Osoby, które już brały udział w spotkaniach cyklu również zobowiązane są do przesłania formularza.

Uczestnicy z najciekawszym portfolio będą mieli możliwość omówienia swoich projektów z twórcami studia Animoon.

Stowarzyszenie Animacji Filmowej powstało z ogromnej pasji połączonej z doświadczeniem
i wiedzą. Misją SAF jest edukacja i pokazywanie jak interdyscyplinarną dziedziną jest animacja
i jak wyjątkowych artystów skupia. Poprzez warsztaty, spotkania z wybitnymi twórcami - scenarzystami, autorami ilustracji i animatorami - przybliżamy tajniki branży i tłumaczymy jej specyfikę.
Więcej na temat SAF tutaj:  www.stowarszyszenieanimacji.pl

Informacja prasowa