ZGŁOŚ SIĘ NA MIDPOINT SHORTS

Tylko do 7 lipca można się zgłaszać na kolejną edycję MIDPOINT Shorts, czyli działający od lat program wsparcia filmów krótkometrażowych znajdujących się w fazie developmentu.

Midpoint Shorts to działający z powodzeniem od lat program wspierający twórców filmów krótkometrażowych, które znajdują się w fazie developmentu. Jest on skierowany przede wszystkim dla reżyserów z Europy Środkowej, Wschodniej i obszaru Morza Śródziemnego.

Organizatorzy projektu, realizowany przy wsparciu czeskiego Ministerstwa Kultury oraz Czeskiego Funduszu Filmowego, zapraszają reżyserów, scenarzystów i producentów do zgłaszania swoich drużyn. Na wybranych czekają trzy spotkania, w tym dwie sesje warsztatów. Pierwsze spotkanie, które odbędzie się online rozpocznie się 29 września i potrwa do 1 października. Pozostałe będą miały formę warsztatów, pierwsze planowo ma się odbyć 17-23 października w Pradze, a kolejne w styczniu we współpracy z When East Meets West i włoskim Trieste Film Festival.

Podczas warsztatów uczestnicy skupią się przede wszystkim na rozwoju scenariusza, a także przygotowaniu do etapu produkcji i promocji obrazu. Warsztaty dadzą również ich uczestnikom szansę na pogłębienie swojej wiedzy odnośnie różnych aspektów funkcjonowania branży filmowej. Warsztaty zakończą się prezentacją ukończonych projektów na forum prestiżowych warsztatów When East Meets West Co-production Forum.

Koszt uczestnictwa w programie wynosi 750 euro/os, a zgłoszenia można wysyłać tylko do 7 lipca.

Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć tutaj.