„JESTEM TUTAJ” Z NAGRODĄ PUBLICZNOŚCI

Właśnie poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji festiwalu Animator. Nagroda publiczności w konkursie międzynarodowym powędrowała do rąk Julii Orlik.

Festiwal Animator  to największe w Polsce wydarzenie filmowe w całości poświęcone animacjom. Festiwal tradycyjnie odbywa się w lipcu, ale zważywszy na obecną sytuację, jego termin uległ zmianie, a całość odbyła się w formie hybrydowej.

Podczas festiwalowego tygodnia na publiczność czekało około 140 wydarzeń, 80 filmów konkursowych, a łącznie aż 200 produkcji. Wśród filmów było całkiem sporo polskich produkcji. Większość z nich można było obejrzeć w Konkursie Animator PL, ale i w tym międzynarodowym nie zabrakło rodzimych animacji. Jedną z nich była doceniona przez publiczność opowieść Julii Orlik.’

Bohaterem „Jestem tutaj” jest starszy mężczyzna, który opiekuje się swoją sparaliżowaną żoną. Mimo podeszłego wieku i własnych problemów ze zdrowiem stara się ze wszystkich sił, aby ulżyć jej w cierpieniach z dnia na dzień coraz silniejszych. Pomaga mu córka, która usiłuje pogodzić opiekę z  pracą w szpitalu oraz swoim życiem rodzinnym. Każde z nich ma odmienne poglądy na to jak powinna wyglądać  opieka nad chorą co prowadzi do wielu sprzeczek.  

Listę wszystkich laureatów tegorocznej 13. edycji Animatora można znaleźć tutaj.