ZAPISY NA CEE ANIMATION WORKSHOP OTWARTE

Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Animateka” w Lublanie zaprasza na intensywne warsztaty szkoleniowe CEE Animation Workshop, opracowane specjalnie dla producentów filmów animowanych z Europy Środkowej i Wschodniej.

Warsztaty zgromadzą 30 profesjonalistów z 18 krajów i będą okazją do umocnienia sieci kontaktów pomiędzy koproducentami, artystami, planistami, sprzedawcami oraz partnerami finansowych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

CEE Animation Workshop obejmie spotkania, dyskusje, prezentacje, działalność lobbingową oraz wysokiej klasy szkolenia, mające na celu aktywizowanie i inspirowanie współpracy firm z Europy Środkowej i Wschodniej oraz przybliżenie praktyk zwiększających liczbę odbiorców. Podczas warsztatów zostanie również wspólnie sformułowany specjalny komunikat do nadawców, nawołujący do ustanowienia bardziej przychylnych przepisów i praktyk branżowych.

CEE Animation Workshop jest inicjatywą stworzoną przez Creative Europe Desks – MEDIA w:  Albanii, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Estonii, Gruzji, na Węgrzech, w Kosowie, Litwie, Łotwie, Macedonii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Ukrainie oraz przez Wyszehradzkie Forum Animacji (Visegrad Animation Forum): platformę zrzeszającą producentów filmów animowanych z państw Europy Środkowej i Wschodniej.

 

Termin warsztatów: 2-6 grudnia 2017 r.

Miejsce: City Hotel Ljubljana, Lublana, Słowenia

Organizator: Animateka International Animated Film Festival

Opłata za uczestnictwo: 300 euro

opłata obejmuje wszystkie koszty z wyłączeniem kosztów podróży oraz dwóch kolacji w czasie wolnym w Lublanie istnieje możliwość ubiegania się o stypendium

 

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń: 29 września 2017 r.

 

Warsztaty przeznaczone są dla doświadczonych producentów, którzy:

wyprodukowali dwa krótkometrażowe filmy animowane posiadają biegłą znajomość języka angielskiego są zainteresowani międzynarodowymi koprodukcjami posiadają własną firmę otrzymali wsparcie od lokalnych nadawców/z funduszy

 

Zgłoszenia należy przesyłać drogą elektroniczną w języku angielskim, załączając wymagane dokumenty w formacie pdf:

CV (jeden akapit) oraz list motywacyjny filmografia lista odbytych warsztatów szkoleniowych

 

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.

Kontakt: submissions@ceeanimation.eu