• KONKURS NA REALIZACJĘ FILMU ANIMOWANEGO

  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN ogłasza konkurs na realizację animowanego, krótkometrażowego filmu na podstawie scenariusza będącego adaptacją reportażu Hanny Krall "Zdążyć przed Panem Bogiem". Finalista/finalistka konkursu otrzyma do 200 tys. zł brutto na stworzenie filmu.

 • ZGŁOŚ SIĘ NA SHORT’N’SWEET

  Aplikuj na branżowe wydarzenie towarzyszące festiwalowi DOK Leipzig. Projekty filmów dokumentalnych i animowanych na tegoroczną edycję pitchingu DOK Short’n’Sweet można zgłaszać tylko do 7 września.

 • KONFERENCJA RISING OF LUSITANIA ANIMADOC

  Serdecznie zapraszamy wszystkich akademików, studentów i twórców do udziału w II Konferencji Naukowej Online (10 – 11.09.2022) w ramacha IV Międzynarodowego Festiwalu Animowanych Dokumentów RISING OF LUSITANIA (07 – 13.09.2022, Łódź). Na zgłoszenia online czekamy do 02.09.2022. Udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegóły na stronie festiwalu: www.animadoc.pl

 • POLSKIE ANIMACJE NA LIPCOWYCH MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALACH

  Polskie animacje zobaczycie w tym miesiącu w Australii, Stanach Zjednoczonych, a nawet w Brazylii. Nie zabraknie ich też na europejskich festiwalach. Sprawdźcie, gdzie jeszcze będzie można zobaczyć nasze produkcje.

AKTUALNOŚCI

OSTATNIO DODANE FILMY

NA FESTIWALACH