KSIĄŻĘ W CUKIERNI

TYTUŁ ANGIELSKI: PRINCE IN A PASTRY SHOP

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

„Książę w cukierni” to z pozoru żartobliwa opowiastka o szczęściu. Bo „ze szczęściem są same kłopoty” – mówi Duży Książę i mnoży przykłady owych kłopotów. Jego rozmówczynią jest Kaktusica, ucieleśnienie beztroski, niefrasobliwości, prostej radości życia, lecz przy tym żywa, inteligentna umysłowość potrafiąca w rozmowie zapędzić Księcia w kozi róg. Ta filozoficzna przypowiastka o pewnej parze jedzącej ciastka w kawiarni dotyka spraw fundamentalnych i bliskich każdemu - ulotności szczęścia, tego, że nie zawsze umiemy je dostrzec, nie wspominając już o tym, żeby przeżyć je jak najpełniej.

GATUNEK:
animowany
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
16'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Katarzyna Agopsowicz
SCENARIUSZ:
Katarzyna Agopsowicz, Marek Bieńczyk
MONTAŻ:
Przemysław Świda
MUZYKA:
Marcin Wasilewski
DŹWIĘK:
SOUND MIND STUDIO, Jan Rey, Michał Fojcik M.P.S.E., Wojciech Iskierka
ANIMACJA:
Andrzej Czaderna, Helena Oczko, Krystyna Blachura, Małgorzata Mianowska, Katarzyna Agopsowicz, Janusz Tycner, Roman Frajczyk, Lesław Budzelewski, Aleksander Sobek, Agnieszka Czachór, Przemysław Świda
PRODUCENT:
EGoFILM
KOPRODUCENT:
PARIS+HENDZEL CO. ŁUKASZ HENDZEL, KRAKOWSKIE BIURO FESTIWALOWE

Katarzyna Agopsowicz »


 Scenarzystka i reżyserka filmów animowanych. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2005 roku uzyskała dyplom w Pracowni Filmu Animowanego pod kierunkiem prof. Jerzego Kuci. Za swój film dyplomowy „Jutro" otrzymała m. in. główną nagrodę podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych ,,Młodzi i Film". Współpracowała z wieloma twórcami przy realizacji filmów autorskich m. in. jako asystent reżysera i animator przy filmie „Fuga na wiolonczelę, trąbkę i pejzaż" w reż. Jerzego Kuci. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Krakowa i Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Międzynarodowego Stowarzyszenia Twórców Filmów Animowanych ASIFA.