FOLK STORY

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

O mirażach ideologii i konsekwencjach naszych politycznych wyborów. Oto orkiestra gra walczyka. Zjawia się intruz z tubą i wprowadza dysonans. Spokojny dyrygent podejmuje próbę edukacji intruza, ale ten rozwścieczony wydmuchuje mistrza i przejmuje orkiestrę. Nie wszyscy są przekonani do nowego dyrygenta, ale gdy ten grając wydmuchuje z tuby kolorową tęczę, ruszają ochoczo za nim i za jego iluzją. Nawet stary mistrz nie chce zostać sam. Galopadę na złamanie karku za kolorową tęczą kończy przepaść, w której giną wszyscy poza intruzem z tubą.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
animowany
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
7'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Bronisław Zeman, Andrzej Orzechowski
MUZYKA:
Marek Wilczyński
PRODUCENT:
Studio Filmów Rysunkowych Bielsko-Biała

Bronisław Zeman »

scenarzysta, reżyser i grafik. Urodził się w 1939 roku w Starej Wsi. Ukończył Technikum Sztuki w Bielsku Białej a następnie Szkołę Filmową w Łodzi. Jako animator pracę w Studiu Filmów Animowanych w Bielsku Białej rozpoczął w 1958 roku, od 1967 roku pracuje jako reżyser. Jest autorem i współscenarzystą m.in. takich serii jak „Pampalini łowca zwierząt”, „Kangurek Hip-Hop” czy „Przygody Kapitana Klippera”. Jest laureatem wielu nagród na festiwalach w Annecy, Wiedniu, Bilbao, Kownie czy Krakowie.


Andrzej Orzechowski »

Scenarzysta i reżyser. Urodził się w 1955 roku w Bielsku Białej. Ukończył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Od 1984 roku współpracuje ze Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej, początkowo jako scenarzysta a od 1988 roku także jako reżyser. W latach 2010-2011 sprawował obowiązki dyrektora zarządzającego, natomiast w 2011 roku objął stanowisko prezesa Studia. Jest autorem ponad 60 scenariuszy a także współscenarzystą pełnometrażowego filmów „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie” i „Gwiazda Kopernika” (który także współreżyserował) oraz serii „Podróże Kapitana Klipera”. Jest także autorem i scenarzystą oraz współreżyserem serii „Między nami bocianami”
NA FESTIWALACH: