CARGO

Sławomir Shuty i Tomasz Bochniak zabierają widzów w animowaną podróż do krakowskiej Nowej Huty, do domu handlowego Ludwik, Teatru Ludowego czy kina Świt. Zapraszają w aleję Róż, nad którą przed laty wznosił się największy w Polsce pomnik Lenina, by za chwilę pokazać jego ostateczne zniszczenie – efekt upadku komunistycznego państwa. Narratorką w filmie jest kilkuletnia Tola, która dziecięcą rymowanką opowiada o polskiej transformacji ustrojowej i jej wpływie na mieszkańców osiedla.

GATUNEK:
animowany
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
11'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Sławomir Shuty, Tomasz Bochniak
OPERATOR:
Kajetan Plis
MONTAŻ:
Tomasz Bochniak
MUZYKA:
Łukasz Targosz, Wysoki Lot
ANIMACJA:
Tomasz Bochniak, Michalina Rolnik
PRODUCENT:
Fundacja Korporacja Ha!art

Sławomir Shuty »

Urodził się w 1973 roku. Pisarz, reżyser, fotograf, performer. Autor książek i pierwszej polskiej powieści internetowej Blok. Pomysłodawca i menedżer cyklu performance’ów Cyrk z Huty, autor filmów W drodze (2003), Luna (2005), Panoptykon (2009), Dom (2009). Laureat Paszportu „Polityki” za powieść Zwał (2005).

Tomasz Bochniak »

jest absolwentem Wydziału Intermediów na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Otrzymał tytuł licencjata w Pracowni Animacji profesora Krzysztofa Kiwierskiego. Reżyser i montażysta wielu produkcji, w tym krótkometrażowych animacji, teledysków i dokumentów. Jego prace były nagradzane na wielu polskich oraz zagranicznych festiwalach.
NA FESTIWALACH: