KACPERIADA

TYTUŁ ANGIELSKI: CASPARADE

W PRODUKCJI

Serial telewizyjny dla dzieci w wieku 6-9 lat, na podstawie książek Grzegorza Kasdepke. "Kacperiada" otrzymała Specjalne Wyróżnienie dla najlepszej serii telewizyjnej podczas Junior Co-Production Market na Festiwalu Cinekid w Amsterdamie i była pokazywana w konkursie serii telewizyjnych festiwalu w Annecy.

 

GATUNEK:
animowany
KRAJ PRODUKCJI:
POLAND
CZAS TRWANIA:
7'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Kamil Polak, Wojtek Wawszczyk, Jakub Tarkowski
SCENARIUSZ:
Wojtek Wawszczyk, Rafał Skarżycki, Agata Wróbel, Adam Wojtyszko
MUZYKA:
Szymon Wysocki
PRODUCENT:
Human Ark

Kamil Polak »

absolwent Wydziłu Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Wydziału Animacji i Efektów Specjalnych w PWSFTviT w Łodzi. Jego pierwszy film studencki „Narodziny Narodu” (4’;2001) do dziś pokazywany jest w ramach zestawu najlepszych filmów reprezentujących szkołę filmową w Łodzi. Prowadził ekipę grafików i animatorów komputerowych przy tworzeniu filmu animowanego „Piotruś i Wilk”, nagrodzonego Oscarem w 2008 roku. Jego autorski film „Świteź” miał swoją premierę na Berlinale w 2011 i zdobył ponad 25 nagród na światowych festiwalach. Olbrzymim uznaniem cieszą się także stworzone przez niego animowane formy, będące częścią przedstawień Krzysztofa Warlikowskiego. Spośród nich najbardziej spektakularne są wstawki animowane do opery Ryszarda Straussa „Die Frau ohne Schatten” („Kobieta bez cienia”) przygotowanej z okazji rocznicy odbudowy opery monachijskiej po II wojnie światowej – najważniejszej sceny operowej w Niemczech, czy animowana projekcja do sztuki “Opowieści afrykańskie” według Szekspira. Ma na swoim koncie reżyserię kilkudziesięciu reklam, w tym m.in. z serii Serce i Rozum, realizowanych często z Wojtkiem Wawszczykiem. Z Human Ark związany od 2010 roku.

Jakub Tarkowski »

ukończył Wydział Operatorski (Animacja) Polskiej Wyższej Szkoły Filmowej. Zajmuje się reżyserią, animacją, motion design i tworzeniem storyboardów. W 2003 roku otrzymał prestiżową Nagrodę Ridleya Scotta (w kategorii efektów specjalnych) za storyboard do pełnometrażowej animacji „Le Bab”. Pracował dla Moving Pictures Company z Londynu, przygotwując projekty do „Harry’ego Pottera IV” oraz jako animator efektów specjalnych do „Królestwa Niebieskiego” Ridleya Scotta. Tworzył segmenty animowane do serialu „Detektyw Łodyga” realizowanego dla Canal+ (MiniMini), był animatorem przy „Świtezi” Kamila Polaka, tworzył animowane projekcje do spektakli teatralnych, wideoklipy i spoty telewizyjne. Z zespołem związanym ze studiem Human Ark pierwszy raz współpracował  podczas realizacji pełnometrażowego filmu animowanego „Jeż Jerzy”, gdzie wraz z Wojtkiem Wawszczykiem i Tomaszem Leśniakiem odpowiadał za reżyserię. Obecnie pracuje nad serialami „Kacperiada” oraz „Tymek i Mistrz”.