• CENTRUM ANIMACJI W KRAKOWIE ROZPOCZYNA SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ

  Centrum Animacji to krakowskie studio produkcyjne, które wspiera małopolskich twórców animacji filmowej. Zrzesza artystów, profesjonalistów, w tym m.in. debiutujących absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (ASP). Studio oferuje kompleksową realizację filmów animowanych, projektów intermedialnych i koprodukcji. Koordynatorem Centrum Animacji w Krakowie jest Kraków Film Klaster – produkcyjny HUB Małopolski.

 • TWÓRCY ANIMACJI NA START! – ANIMARKT STOP MOTION FORUM REKRUTUJE

  Do 20 września został przedłużony nabór do udziału w warsztatach, masterclassach i konsultacjach, zaplanowanych w ramach czwartej edycji Animarkt Stop Motion Forum, które odbędzie się w dniach 8-12 października 2019 r. w Łodzi. Jest to pierwsze w Polsce i najważniejsze w Europie Wschodniej międzynarodowe branżowe wydarzenie poświęcone wyłącznie animacji stop motion i animacji lalkowej. Warsztaty z Malcolmem Hadleyem, odpowiedzialnym za zdjęcia do produkcji Tima Burtona czy możliwość udziału w rekrutacji do słynnego amerykańskiego studia animacji LAIKA to tylko niektóre z wydarzeń, na które nadal trwają zapisy.

 • POLSKIE FILMY NA ENCOUNTERS

  Pod koniec września w Bristolu rozpocznie się kolejna edycja Encounters Film Festival. Do konkursów zaproszono polskie dokumenty i animacje.

 • KONKURS NA KAMPANIĘ PREWENCYJNĄ FUNDACJI FILM SPRING OPEN

  Fundacja przy wsparciu partnera projektu PZU ogłasza konkurs na 15 najciekawszych pomysłów na kampanię prewencyjną dotyczącą bezpieczeństwa na drodze. Do wygrania stypendia na plenery Film Spring Open.

AKTUALNOŚCI

OSTATNIO DODANE FILMY

NA FESTIWALACH