• POLSKIE FILMY Z NAGRODAMI W BERLINIE

  Dwie rodzimie produkcje krótkometrażowe zostały docenione przez jury 35. edycji International Short Film Festival. Ze stolicy Niemiec z nagrodami wyjechał dokument „Wnętrze lwa” Karola Lindholma oraz animacja „Portret Suzanne” Izabeli Plucińskiej.

 • POLSKIE SHORTY NA FESTIWALU ETIUDA&ANIMA

  Już niedługo rozpocznie się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima. W programie dwóch międzynarodowych konkursów znalazło się 14 polskich filmów krótkometrażowych.

 • SZYBKO, KOLOROWO I GŁOŚNO. ROZMOWA Z TOMKIEM POPAKULEM O "ACID RAIN"

  Od czasu premiery na festiwalach Sundance i w Rotterdamie, "Acid Rain" nie wypada z festiwalowego obiegu. W ciągu tego roku pokazany został na niemalże 50 międzynarodowych imprezach filmowych na całym świecie, zdobywając kilkanaście nagród. Jedna z nich dała filmowi możliwość do ubiegania się o Oscara. Z autorem filmu – Tomkiem Popakulem rozmawiamy o imprezach w lesie, nostalgii za latami dziewięćdziesiątymi i ortalionowych dresach.

 • POLSKIE SHORTY W NIEMCZECH

  Właśnie rozpoczęła się 35. edycja berlińskiego International Short Film Festival. W bogatym programie wydarzenia znalazła się spora reprezentacja polskich filmów krótkometrażowych. A jednym z wydarzeń towarzyszących będzie pokaz etiud Romana Polańskiego z muzyką na żywo.

AKTUALNOŚCI

OSTATNIO DODANE FILMY

NA FESTIWALACH